Арбітраж

Міжнародний комерційний арбітраж впродовж багатьох років відіграє значну роль у вирішенні комерційних спорів, ускладнених іноземним елементом, і є дієвим та швидким способом їх розв’язання.

Що стосується арбітражу в Україні, інституцією, на розгляд якої передається левова частка арбітражних спорів, є Міжнародний комерційний арбітражний суд при Торгово-Промисловій палаті України. 

Міжнародний комерційний арбітражний суд при Торгово-Промисловій палаті України (МКАС) є самостійною постійно діючою арбітражною установою (третейським судом), яка діє відповідно до Закону України «Про міжнародний комерційний арбітраж» від 24.02.1994 р. № 4002-XII, Положення про Міжнародний комерційний арбітражний суд при ТПП України (Додаток № 1 до Закону України «Про міжнародний комерційний арбітраж» від 24.02.1994 р. № 4002-XII) і Регламенту Міжнародного комерційного арбітражного суду при ТТП України, затвердженого Рішенням Президії ТПП України від 17.04.2007 р. протокол № 18 (1). МКАС приймає до розгляду спори, які відносяться до його компетенції, у випадку наявності письмової згоди між сторонами про передачу йому всіх або окремих спорів, які виникають або можуть виникнути між сторонами у зв’язку із будь-якими конкретними правовідносинами, незалежно від того, мають вони договірний характер чи ні.

Згода про передачу спору до МКАС може бути зазначена у договорі у вигляді арбітражного застереження або у вигляді окремої угоди.

Слід відзначити, що практика арбітражного розгляду спорів не обмежується розглядом спорів в МКАС. Сторони мають право погодити передачу спору на розгляд інших арбітражних установ поза межами України.

Юристи Компанії LAW NET надають кваліфіковані послуги з представництва інтересів Клієнтів у арбітражних установах як на території України, в тому числі в МКАС, так і поза межами України, а також супроводжують визнання арбітражних рішень, як в Україні, так і за кордоном.

Крім безпосередньо супроводу арбітражного розгляду, визнання та виконання арбітражних рішень також ми надаємо нашим Клієнтам консультації з питань, пов’язаних з арбітражем, а саме:

 • складання та узгодження арбітражних застережень і окремих арбітражних угод
 • вибір застосовуваного права
 • здійснення юридичного аналізу перспектив звернення до міжнародного арбітражу
 • супровід в процесі переговорів щодо мирного врегулювання спорів, складання проектів мирових угод
 • оскарження винесених арбітражних рішень
 • ГНАТЮК НАТАЛІЯ ВАСИЛІВНА

  Керуючий Партнер. Адвокат

  Міжнародне арбітражне право; Господарське право; Цивільне право; Корпоративне право; Договірне право; Податковий консалтинг; Нерухомість; Врегулювання спорів; Імміграційне право

 • ЄВТЄХОВ ЄВГЕН АНДРІЙОВИЧ

  Юрист. Адвокат

  Юридичний консалтинг; Господарське право; Корпоративне право; Договірне право; Податковий консалтинг; Інтелектуальна власність; Нерухомість; Цивільне право; Судова практика; Міжнародне арбітражне право

 • БАГДАШКІНА СВІТЛАНА МИХАЙЛІВНА

  Юрист. Адвокат

  Юридичний консалтинг; Договірне право; Врегулювання спорів; Судова практика